A Budai Borszalon következő rendezvényén a szekszárdi Heimann család borait kóstolhatjuk meg

A Budai Borszalon következő rendezvényén a szekszárdi Heimann család borait kóstolhatjuk meg

Buda egyik leghangulatosabb boros gasztronómiai-kalandjának soron következő, december 5-i állomásán - az „Apák és fiúk” elnevezésű tematika keretében - egymás egyeneságon követő borásznemzedékek tagjai mutatkoznak be. Ezúttal a mindig nívós rendezvényen a szekszárdi Heimann Családi Birtok két Zoltánja, apa és fia mutatják be csodálatos boraikat a budai borbarátok legnagyobb örömére.

A Vibe & Wine ∙ A Budai Borszalon keretében az „Apák is fiak” tematikus programunk vendégei olyan urak, akik egy birtok, egy borvidék borászainak két generációját képviselik. A mostani borszalonon Heimann Zoltán és fia, ifj Heimann Zoltán mesélnek majd nekünk. A magyar bor egyik legismertebb családi birtoka a szekszárdi Heimann. Saját stílusuk mögött arányos házasítások állnak, amikben bordó fajták mellett fontos szerepet kap a kékfrankos is. Válogatott szőlő, gyümölcshangsúly, magyar hordós érlelés. És hogy mit hozhat egy generációváltás? Kóstolás közben ez is kiderül.

- írják a beharangozóban a szervezők.

A Heimann Pincészet hazánk egyik vezető vörösbor-termelői közé tartozik. id. Heimann Zoltán és felesége, Ágnes több évtizede tértek vissza a család egykori múltjához, a paraszti kultúrához, a sváb borosgazda gyökerekhez. Fiuk, ifj. Heimann Zoltán tanulmányai befejeztével kapcsolódott be a családi vállakozásba.

Az én sorsom, hogy az akkor megélt sváb borosgazda múltat újra életre leheljem, és átmentsem belőle, amit lehet a mába. Egy a minőség felé elkötelezett, példaértékű és sikeres családi vállalkozást szerettem volna létrehozni, ahogy a lehetőségek engedték. Szükség volt ebben édesapám és édesanyám segítségére, akik hozták a múltat, és az első évtizedben vitték a birtokot, Ferenc bátyámra, aki a pincét és a présházat építette. Elengedhetetlen volt magam mellett tudnom életem párját, Ágnest. Nagy munka és siker, hogy Zoli fiunk is velünk dolgozik. Folytatja munkánkat.

- fogalmazott id. Heimann Zoltán:

A borest ezúttal is a Budavári Palotanegyedben található különleges hangulatú egykori ágyútoronyban működő Pasha Caféban kerül megrendezésre. A bor mellé a hangulatot, vagyis a „vibe”-ot Mikus Adrienn gyönyörű hárfajátéka szolgáltatja. A zenei tehetség a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre szerzett diplomát hárfa előadóművész szakon, majd ezt követően az udinei Jacopo Tomadini Zeneművészeti Egyetemen folytatta tanulmányait, ahol 2020-ban végzett kitüntetéses mesterdiplomával. Adrienn többször nyerte el a Nemzet Fiatal Tehetségeiért ösztöndíjat. Ezen felül 2019-ben Palmanovában megnyerte a VII. Nemzetközi Zenei Versenyt, de azóta is számos díjjal tüntették ki, így például az olaszországi Pordenonéban, a „Diapason d’Oro” Nemzetközi Versenyen,  II. díjat kapott.

Szóval a következő „Vibe & Wine” kiváló programnak ígérkezik, mi biztosan ott leszünk!

Kedves olvasóink itt tudnak még jegyeket venni!

Középpontban a középkor: Már csak két hétig láthatók Budapest legújabb régészeti leletei
Középpontban a középkor: Már csak két hétig láthatók Budapest legújabb régészeti leletei

2025. május 4-ig lehet még megtekinteni a fővárosi ásatásokon - a Budapesti Történeti Múzeum régészei által – felfedezett és a BTM Vármúzeumban kiállított középkori régészeti leleteket. Most itt az utolsó lehetőség, hogy akiket érdekel a régészet – legyenek azok szakemberek, múltkedvelő laikusok vagy akár a történelem iránt kíváncsi gyerekek – azok közelről is megszemléljék a legutóbbi ásatási leletek legérdekesebb darabjait.

A költészet napján rajtolt el a KorKép Feszt a Budavári Palotanegyedben
A költészet napján rajtolt el a KorKép Feszt a Budavári Palotanegyedben

A szervezők a rendezvénysorozat segítségével szeretnék reflektorfénybe helyezni a kezdő filmeseket és úgy egyébként a filmes szakmát. A beszélgetős, filmnézős, szakmázós, ismerkedős esemény nyitóállomásán többek között bemutatkoztak a hiánypótló kezdeményezést megvalósító szervezők is. De a magyar költészet napja alkalmából egy különleges dalszöveg verselő blokkal is készültek a szervezők, ahol Gazdik Kati, Lakatos Leonetta és Varga Rókus előadásában hallgathatta az értő közönség a magyar könnyűzenei gyöngyszemeket picit másképp.

„Nem falragaszok, hanem igazi remekművek” - az év legjobb kiállításán jártunk az MNG-ben
„Nem falragaszok, hanem igazi remekművek” - az év legjobb kiállításán jártunk az MNG-ben

Túlzás nélkül állítjuk, hogy a Magyar Nemzeti Galéria legújabb időszaki kiállítása feltehetően az egész 2025. év legnagyszerűbb magyar képzőművészeti kiállítása lesz. A századforduló Magyarországa hazánk egyik legsikeresebb korszaka volt, a Monarchia „második fővárosaként”, a Bécshez rohamléptekkel felfejlődő, s az egyhangú osztrák városnál jóval izgalmasabb, sokszínűbb Budapest - egy kis túlzással élve - hasonlóan eleven, nyüzsgő, s élettel telt világvárossá lett, mint Berlin, Párizs vagy éppen New York. Nos, e büszke korszak kicsúcsosodása volt a képzőművészetekben a magyar népi kultúrát még gyökereiben őrző, de már az európai kulturális vérkeringésbe bekapcsolódó és onnan merítő magyar szecesszió. A plakátokon, tárgyakon bemutatott kiállítás bennünket lenyűgözött.

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Ne maradj le a legjobb eseményekről és hírekről!

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.