
NagyonVár-kártyával már a Magyar Nemzeti Galéria kiállításait is kedvezményesen látogathatjuk
Múlt héten indítottuk útjára a NagyonVár kedvezménykártyát. Akkor azt ígértük, hogy folyamatosan bővítjük a kedvezmények körét, most pedig örömmel jelentjük be, hogy a Magyar Nemzeti Galéria is csatlakozott a kezdeményezésünkhöz. A kedvezménykártyát mind a www.nagyonvar.hu/kedvezmenyek aloldalon lehet igényelni egyelőre díjmentesen!
Múlt héten I. kerületi lokálpatrióta kezdeményezésként indítottuk útjára a NagyonVár kedvezménykártya programunkat. A NagyonVár kedvezménykártya lényege, hogy a kártyatulajdonosok jelentős és állandóan gyarapodó kedvezményeket vehessenek igénybe a Várkerület különböző kulturális intézményeiben és azok programjain, a Várnegyed vendéglátóhelyein, illetve üzleteiben.

Nem titkolt célunk az volt, hogy egy napról napra bővülő közösséget hozzunk létre, amelynek tagjai számára a Várnegyed, illetve a Budavári Palotanegyed ismét egy fontos kulturális színtérré, illetve szórakozási célterületté válik.

Nem titkolt szándékunk az is, hogy a hazai nagyközönség számára is újra fontos kulturális színterévé és hétköznapi desztinációjává tegyük a budai Várnegyedet, illetve a Budavári Palotanegyedet. Ennek elősegítése érdekében hoztuk létre a kifejezetten a hazai célközönség számára az úgynevezett NagyonVár-kártyát, amelynek regisztrált felhasználói egész évben jelentős kedvezményekkel vehetnek részt kulturális programokon, különböző tematikus vársétákon, valamint vehetnek igénybe további jelentős vásárlói kedvezményeket a Várnegyed legfontosabb helyszínein, üzleteiben.
Múlt héten bejelentettük, hogy
a korcsolyapálya belépőjegy is jóval olcsóbb NagyonVár kedvezménykártyával.
Kártyatulajdonosként már kedvezményesen igénybe lehet többek között venni a korcsolyapálya szolgáltatásait, amely 18 óra után a 3500 forint helyett 2500 forintos belépőjegyet jelent. Szintén itt jelentős kedvezménnyel lehet vásárolni a Savoyai Jégterasz hüttéjének kínálatából. Így a Savoyai Jégterasz vendégek számára különböző ételek, italok, például forraltbor, tea, krampampuli, hideg- és melegszendvicsek, kávékülönlegességek és egyéb italok is kedvezményesen lesznek elérhetőek.
Most pedig Örömmel jelenthetjük be, hogy a magyarországi képzőművészetet dokumentáló és bemutató legnagyobb közgyűjtemény. a Budavári Palotanegyed egyik ékköve, a Magyar Nemzeti Galéria is csatlakozott kezdeményezésünkhöz.

A kulturális intézmény 10%-os kedvezményt biztosít a kártyatulajdonosok számára bármely belépőjegyükből. Az állandó kiállítás mellett jelenleg is több időszaki kiállítást tekinthetünk meg, ilyen például a A Galimbertik. Galimberti Sándor (1883–1915) és Dénes Valéria (1877–1915) életmű-kiállítása, vagy a A festő és a múzeum névvel illetett Nemes Lampérth József (1891–1924) emlékkiállítás, valamint a Biedermeier mindennapokat bemutató és egészen február 9-ig látogatható Művészet és polgárosodás a 19. századi Magyarországon (1815–1867) című tárlat is.
Ha Ön is szeretne a NagyonVár kártyatulajdonos lenni, akkor egyelőre díjmentesen igényelhet magának kártyát ITT!
A kedvezményprogram szolgáltatói oldalát tekintve – ezúton is megragadva a nyilvánosság erejét - nagyon szeretnénk bevonni a Várnegyed többi vállalkozóit is, arra biztatva őket, hogy a programhoz csatlakozva, az esti órákban a hazai lakosság számára ők is biztosítsanak elérhető áron különböző kedvezményeket. Ezt szintén a https://www.nagyonvar.hu/kedvezmenyek oldalon lehet megtenni.

Természetesen kiemelt kedvezményt nyújtunk tagjaink számára az általunk szervezett kulturális programok árából. Célunk, hogy a kártyaprogramhoz csatlakozó elfogadó helyek, helyi cégek és vállalkozások által tagjaink igen széles termék és szolgáltatáspalettán juthassanak kedvezményekhez. Kedvezményadóink a legnagyobb kedvezmény elvét érvényesítik tagjaink tekintetében vagy egyedi kedvezménycsomagot nyújtanak. A kedvezmények minden esetben azonnal, a vásárlás pillanatában, a kártya felmutatásával érvényesíthetőek.

Az 1957-ben alapított Magyar Nemzeti Galéria 1975-ben költözött a Budavári Palotába, s azóta is az egyik legnépszerűbb magyar múzeum. Ezért is vagyunk nagyon büszkék, hogy immáron az MNG-t is partnereink között tudhatjuk!


A címben szereplő lakonikus mottó, Jungfer Gyula hitvallása, művészeti krédója volt. Az egykori díszműkovács iparművész díjnyertes alkotásai ma is Pest és Buda legcsodálatosabb épületeinek ékességei és valódi szemmágnesként funkcionálnak. Műremekei ma is visszaköszönnek többek között az Országház, az Operaház, a Várkert Bazár, illetve a Gresham-palota kovácsoltvas díszítéseiből és kapuiból.

Hess András 1473. júniusában nyomtatta ki Budán az első magyarországi ősnyomtatványt, A magyarok krónikáját vagy ismertebb nevén a Budai Krónikát. A feltehetően több történeti mű összeszerkesztéséből álló könyv több kódexben is ránk maradt. A magyarság történetét a hun-magyar eredettől egészen Mátyás király uralkodásáig bemutató krónika új, a Szent István Társulat gondozásában megjelenő kiadása igazi csemege a régi könyvek és általában a magyar történelem iránt érdeklődő nagyközönség számára. A kötet bemutatására május 19-én kerül sor a Budavári Palotában, a Szent György téren található Országos Széchenyi Könyvtárban.

Hétfő este „Széchenyi és Kossuth - avagy kinek volt igaza egy 180 évvel ezelőtti vitában” címmel tartott előadást a BTM Vármúzeum főigazgatója, Dr. Csorba László a Budavári Palotanegyedben található Szent István Kávéházban. Talán nem véletlen, hogy "Széchenyi és Kossuth" szerepelt az előadás címében és nem "Széchenyi vagy Kossuth"…