
Februárban is különleges borkóstolóval vár bennünket a Budai Borszalon
Buda egyik leghangulatosabb boros gasztronómiai-kalandjának soron következő, a farsangi szezonra időzített február 28-i állomásán a Balaton-felvidék szőlőibe és borpincéibe kalandozhatunk el képzeletben. Ezúttal a mindig nívós rendezvényen egy Balatonfüred-Csopaki pincészet mutatja be csodálatos borait a budai borbarátok legnagyobb örömére.
A Vibe & Wine - A Budai Borszalon 2025-ös évadát egy különleges balatoni borászattal, a Villa Gyetvai Borbirtokkal indítjuk. Az alapító-tulajdonos, Gyetvai Zsolt építész, borász fog mesélni arról, hogy miként kapcsolódott össze egy építészeti kihívás és a borkészítés gyakorlata az ő életében. A gyümölcsös ízek megőrzésével a helyi terroir egyedi adottságait és a szőlőfajta karakterét igyekszenek megmutatni, így a Balatonfüred–Csopaki termőtáj különleges adottságait képviselik boraikkal, amelyek már számos elismerést arattak itthon és külföldön egyaránt.
- írják a beharangozóban a szervezők.
A borsorban fehér borok közül lesz tramini, rajnai- és olaszrizling és chardonnay, a vörös borok közül kékfrankos, valamint syrah.

A borest ezúttal is a Budavári Palotanegyedben található különleges hangulatú egykori ágyútoronyban működő Pasha Caféban kerül megrendezésre. A bor mellé a hangulatot, vagyis a „vibe”-ot Dj Titz Krisztián szolgáltatja.
Szóval a következő „Vibe & Wine” kiváló programnak ígérkezik, mi biztosan ott leszünk!
Kedves olvasóink itt tudnak még jegyeket venni!

Az éppen ma 1045 éve, 980. április 23-án Velencében született bencés szerzetes egyben első királyunk, Szent István fiának, Szent Imre hercegnek a nevelője is volt. Az 1083-ban, I. László király kezdeményezésére szentté avatott püspök vértanúságának helyét, az egykori Kelen-hegyet később róla, Szent Gellért hegyének nevezték el, az ezen létrejött - részben elsőkerületi – városrész pedig a Gellérthegy nevet viseli. A csanádi püspöki széket betöltő szerzetes életéről a későbbi korokban több legenda is született.

A Budai Vár tövében, a Mikó utca-Logodi utca sarkán álló ház egykori lakója néhány lépésre lakott a krisztinavárosi Havas Boldogasszony-templomtól. Bizonyára sokszor szemtanúja lehetett az ünnepi menetnek, amely ilyenkor indult meg a Roham utca felé, majd az Alagút utcán tért vissza. Az idén április 11-én éppen 125 éve született Márai Sándor alábbi verse több mint száz évvel ezelőtt, csupán 22 éves korában jelent meg a Kassai Naplóban.

Volt, aki a házsártos felesége elől menekült rendszerint a Hatvany-palotába és volt olyan, akinek az esküvőjét, de még a nászútját is Hatvany Lajos, a baráti körben csak Lacinak hívott báró állta. És persze rengetegen kaptak tőle rendszeres pénzjuttatásokat, pontosabban renumerációt ahogyan a fizetéskiegészítést akkoriban hívták, de volt olyan is, aki csak cipőt akart magának télire. Néhány önkényesen kiragadott példán keresztül mutatjuk be, hogy hogyan adakozott a valaha élt legnagyobb magyar mecénás.