
Februárban is különleges borkóstolóval vár bennünket a Budai Borszalon
Buda egyik leghangulatosabb boros gasztronómiai-kalandjának soron következő, a farsangi szezonra időzített február 28-i állomásán a Balaton-felvidék szőlőibe és borpincéibe kalandozhatunk el képzeletben. Ezúttal a mindig nívós rendezvényen egy Balatonfüred-Csopaki pincészet mutatja be csodálatos borait a budai borbarátok legnagyobb örömére.
A Vibe & Wine - A Budai Borszalon 2025-ös évadát egy különleges balatoni borászattal, a Villa Gyetvai Borbirtokkal indítjuk. Az alapító-tulajdonos, Gyetvai Zsolt építész, borász fog mesélni arról, hogy miként kapcsolódott össze egy építészeti kihívás és a borkészítés gyakorlata az ő életében. A gyümölcsös ízek megőrzésével a helyi terroir egyedi adottságait és a szőlőfajta karakterét igyekszenek megmutatni, így a Balatonfüred–Csopaki termőtáj különleges adottságait képviselik boraikkal, amelyek már számos elismerést arattak itthon és külföldön egyaránt.
- írják a beharangozóban a szervezők.
A borsorban fehér borok közül lesz tramini, rajnai- és olaszrizling és chardonnay, a vörös borok közül kékfrankos, valamint syrah.

A borest ezúttal is a Budavári Palotanegyedben található különleges hangulatú egykori ágyútoronyban működő Pasha Caféban kerül megrendezésre. A bor mellé a hangulatot, vagyis a „vibe”-ot Dj Titz Krisztián szolgáltatja.
Szóval a következő „Vibe & Wine” kiváló programnak ígérkezik, mi biztosan ott leszünk!
Kedves olvasóink itt tudnak még jegyeket venni!
135 éve, 1890. június 24-én született erdőbaktai Baktay Ervin, aki éppen száz évvel ezelőtt, 35 évesen magyarosította nevét Gottesmann Ervinről, s aki számos európai egyetemen tartott előadásokat India kultúrájáról. Baktay 1956-ban egyike volt azon néhány Kelet-kutató közül a világból, akiket az indiai állam hivatalosan is meghívott a Buddha születésének 2500. évfordulójára megrendezett nagyszabású ünnepségsorozatra. Egy ideig itt a Vízivárosban, a Szilágyi Dezső téren élt.

„Nagy szerencsénkre…” – írtuk a címben, nem véletlenül, hiszen ez a skót mérnök volt a budapesti Széchenyi lánchíd építésének vezetője, valamint a budai Váralagút tervezője és főmérnöke is. S, aki 1866. június 23-án, tehát ezen a napon halt meg Budán. Ma már annyira evidens, hogy van, de a Lánchíd a skót mérnök főművével, a váralagúttal vált teljes értékűvé, ez teremtett valóban közvetlen kapcsolatot Pest és Buda között. Addig ugyanis a Várhegy megkerülésével lehetett csak az újonnan épült, Pestet Budával összekötő Lánchidat megközelíteni a Krisztinaváros, a Tabán, illetve a Hegyvidék felől és fordítva.

A magyar irodalom egyik géniusza, Weöres Sándor 1913. június 22-én született Szombathelyen. S noha a fővárosban a II. kerületben – először a Törökvész út 3/c- ben , majd a Muraközi utca 10/a-ban - éltek költő feleségével, Károlyi Amyval, ennek ellenére a nyelvzsonglőr poéta a Budai Várban is otthonosan mozgott és rendszeresen megfordult. Rá emlékezünk születésének napján.