Lencse brunch Újév első napján a Budai Várban!
Január 1-jén általában még az is eszik lencsét, aki annyira nem hisz a babonákban. Aki sok pénzre pályázik 2024-ben, annak az Újévet érdemes a Várban indítania, ahol kapásból igen gazdaságosan lakmározhat az ilyenkor hagyományos ételből.
Az új évhez annyira hozzátartozik a lencse, mint a karácsonyhoz a bejgli. Ennek az az oka, hogy a lencse lapos és pénzre hasonlít, ráadásul sok is van belőle, így ha lencsét eszünk, a babona szerint sok pénzünk lesz az új esztendőben. Vannak akik hisznek benne, vannak, akik nem, de többnyire még utóbbiak is szívesen fogyasztanak lencsét január 1-jén.
Aki szeretne törődni a hagyománnyal, nincs kedve főzni, vagy csak exkluzív környezetben köszöntené az új esztendőt, nézzen fel a Várba hétfő délután!
Január elsején ugyanis különleges lencse brunchra invitál a Kortárs Kávéház és a Szent István Kávéház, méghozzá korlátlan fogyasztással. Korlátlan mennyiségű lencse főzelékkel, friss lencse salátával, ropogós friss kenyérrel és ínycsiklandó kolbász válogatással várják a vendégeket.
És nem csak ezzel: az érkezők egy pohár Hungaria Extra Dry pezsgőt kapnak ajándékba, hogy még ünnepibb legyen az esemény.
𝐉𝐞𝐠𝐲ek 𝐞𝐥𝐨̋𝐯𝐞́𝐭𝐞𝐥𝐛𝐞𝐧: https://cooltix.hu/event/658e878e86163e157b5c8be9
Helyszínek:
Kortárs Kávéház (a Magyar Nemzeti Galéria épületében) 1014 Budapest, Szent György tér 2.
Szent István Kávéház (Budai Vár Oroszlános udvar)
Boldog új évet minden kedves Olvasónknak!
No, meg száj sem. Amikor ugyanis éppen nem marad tátva a panoráma láttán, akkor különlegesebbnél különlegesebb pezsgőkkel és borokkal lehet ingerelni benne az ízlelőbimbókat a Magyar Nemzeti Galéria első emeletén, aminek ez a pazar, városra néző helyisége a BudaBest terasz nevet kapta, és a hét elején fogadta az első vendégeit.
A Tokaji borvidék megkerülhetetlen alakja érkezik május 16-án este 7 órakor a Pasha Cafeba, az estet pedig Onczay Zoltán csellóművész kíséri majd. Ez azért izgalmas párosításnak ígérkezik.
Folytatódott Buda legújabb boros gasztronómiai kalandja, ahol nem csak a különböző, korábban kipusztultnak tartott magyar borfajtákat, de a mögöttük álló történeteket is megismerhette a Budai Borszalon közönsége. Az biztos, hogy az egykori magyar fajtáknak újabb rajongói, „bolondjai” lettek. Ők már jól tudják, hogy mi az a Csóka, Szerémi zöld, Tihanyi és Tarcali kék, Laska és Sárfehér. Önök tudják vajon?