Felkerült a bokrétafa az újjászülető József főhercegi palota tetejére

„A néhány éve még a rajzasztalon fekvő tervek mára valósággá lettek, és a palotanegyed egyre inkább hasonlít arra a csodálatos városrészre, amelyet Hauszmann és kortársai egykor létrehoztak” – mondta el ünnepi beszédében Fodor Gergely kormánybiztos, várkapitány.

Egy év alatt immár harmadik alkalommal tartottak bokrétaünnepséget a megújuló Budavári Palotanegyedben. A Nemzeti Hauszmann Program keretében az újjáépített Dísz téri Vöröskereszt-székház és a volt Honvéd Főparancsnokság után felkerült a bokrétafa a Szent György téri József főhercegi palota szerkezetének legmagasabb pontjára is.

Fodor Gergely kormánybiztos a beszédében hangsúlyozta, hogy

„a néhány éve még a rajzasztalon fekvő tervek mára valósággá lettek, és a palotanegyed egyre inkább hasonlít arra a csodálatos városrészre, amelyet Hauszmann és kortársai egykor létrehoztak.”

Fodor Gergely várkapitány (Fotó: Nemzeti Hauszmann Program Facebook-oldala)

 

A szokásoknak megfelelően a palota szerkezetének legmagasabb pontjára került a díszes bokrétafa, amelyre Fodor Gergely kormánybiztos, Oravecz László, a Magyar Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese, Habsburg-Lotharingiai Mihály királyi főherceg és Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke kötött fel egy-egy nemzeti színű szalagot.

Habsburg-Lotharingiai Mihály királyi főherceg (Fotó: Nemzeti Hauszmann Program Facebook-oldala)

József főherceg palotája Korb Flóris és Giergl Kálmán építészek tervei alapján, az egykori Teleki palota átépítésével készült el 1906-ban. Ha hihetünk a tudósításnak, akko a közpénzekből rekonstruált épület az eredeti, historizáló stílusú palotával megegyező külsővel és a mai kor elvárásainak megfelelő belső terekkel születik újjá. Nagyon várjuk, hogy a sajút szemünkkel is megtekinthessük.

(Fotó: Nemzeti Hauszmann Program Facebook-oldala)

Kapcsolódó cikkeink