
Az Anna and the Barbies a Várkert Bazárban ünnepli 20. születésnapját
Nem is akárhogy: március 17-én színházi előadás alkot majd egységet egy koncerttel. Aki látott már valaha Anna and the Barbies fellépést, annak nem is kell magyarázni, mire képes az extravagáns zenekar.
A Fonogram-díjas Anna and the Barbies az esten a közönség aktív részvételével a versek és a zene segítségével keresi majd az élet nagy kérdéseire a választ. Szó esik az álmokról, csodákról, hitről és még sok fontos témáról. Ezúttal Novák Péter énekes, színész is csatlakozik a zenekarhoz, aki a dalszövegeket sajátos értelmezésben interpretálja majd. Könnyed, ugyanakkor mély, szórakoztató, de elgondolkodtató, zenés, verses, beszélgetős estére várják a bátor érdeklődőket.
Az előadás után itt lesz először megtekinthető és előrendelhető a Vincze Mill kiadásában, limitált és számozott példányban megjelentetett 20 év 20 dalszöveg kiadvány is.
Jegyek: Online jegyek – Várkert Bazár
És miért kapta a színházi jelzőt a koncert? Pásztor Anna elárulta:
,,A színházat a génjeimben hordozom! Nem mindenki tudja, de három apukát is kaptam a sorstól, közös bennük, hogy ezer szállal kötődnek a színházhoz. Mostohaapám Pásztor Gyula Kaposváron játszott, gyerekkoromban a takarásban kuksoltam és lestem az előadásokat. Ott volt akkoriban Molnár Piroska színművésznő, ő lett az én fogadott nagymamám. Másik apukám Bereményi Géza író, aki fél életét színházban töltötte. Vérszerinti apukám lovas színházakban kaszkadőrködött. A színház mindig a produkcióim része volt, a Várkert Bazárban is így lesz. A zene mellett a dalszöveg kap főszerepet, ezért olyan művészt kerestem, akinek a szájából hitelesen szól a dalszöveg versként. Így esett a választás Novák Péterre. Elárulom, nemcsak szavalni, énekelni is fog."
A hamisítatlan rock’n’roll menetelés után az underground közeg füstös kiskocsmáiból és klubjaiból az Anna And The Barbies a nagyszínpadokra és reflektorok kereszttüzébe kerülve is önmagát adja, kivétel nélkül mindig, mindenhol. Ismertségük és sikereik mellett rajongótáborukra is folyamatosan figyelnek: egyedülálló családdá kovácsolták őket az évek alatt. Nekik nem is nagyon kell magyarázni: Pásztor Anna és zenekara minden koncertet úgy nyom le a színpadon, mintha az lenne életük utolsó fellépése. Kendőzetlenül őszinte és felemelően pozitív dalszövegek, lüktető és magával ragadó rockos ütemek, mégis fülbemászó refrének tökéletes egységként bújnak a hallgatók fülébe. A Márti dala című slágerüket lassan 15 millióan láttak a YouTube-on, kevesen akadnak az országban, akik még nem hallották.
A dalszerzést gyerekkorom óta művelem. Ha valamivel kapcsolatban mondhatom, hogy talentumot kaptam hozzá, akkor ez az. Ennek ellenére némelyik dalomról nem is tudom, hogyan pottyan ki. A jó dalok az univerzum által inspirálódott üzenetek, engem is tanítanak
- vallja Pásztor Anna, a zenekar frontembere. A közönség pedig március 17-én (is) meggyőződhet erről.
Addig is itt az Anna and the Barbies frissen debütált videóklipje:

László Gábor operatőr-rendező hiánypótló interjúsorozatából olyan ma is köztünk élő sváb, illetve német nemzetiségű felmenőkkel rendelkező emberek élettörténeteit ismerhetjük meg, akik szívesen mesélik el családjuk XX. századi - sokszor tragikus - történetét, illetve mutatják be saját sorsukat. Így mesél nekünk családtörténetéről, illetve saját életéről többek között Beer Miklós, a Váci egyházmegye nyugalmazott püspöke, Farkas Hoffmann Márta, író, újságíró, Dr. Manherz Károly nyelvész, germanista, egyetemi tanár, az ELTE egykori dékánja vagy éppen Dr. Seifert Tibor, történész, az ELTE egykori rektorhelyettese és még sokan mások.

Az elsősorban szőlő- és bortermelésből élő budaörsi svábok a két világháború között évről évre Európa-szerte híressé vált szabadtéri passiójátékokat adtak elő a Kő-hegyen. A közönség egy része a Kálvária dombra vezető keresztutat végig járva közelítette meg az ünnepi előadást. Akkor még nem sejthették, hogy néhány év múlva egy olyan szenvedéstörténetet élnek át, amely a XX. századi diktatúrák embertelenségének egyik iskolapéldája lesz. A rákosista ötvenes években még a kálváriát is lerombolták, mintegy letörölve a valaha itt élt, majd kitelepített svábok emlékét a dombról. De mindhiába: cikkünkkel és a rendezvénnyel rájuk emlékezünk.

Exkluzív tárlatvezetésekkel, történelmi előadásokkal, különleges családi programokkal várják a kicsiket és a nagyokat is a Budavári Palotanegyedben található Vármúzeumban. Az 1848. március 15-én kitört forradalom ünnepnapja alkalmából az összes programra és kiállításra a belépés ingyenes.