50 éves fotó egy budavári szilveszteri koleszbuliról
A fényképen az Illés-együttes, amely 1974. december 31-én a Szentháromság téri Vár Klubban adott koncertet a Budapesti Műszaki Egyetem akkor még a Várnegyedben helyet kapó Schönherz Zoltán Kollégiumában.
Az egykori Pénzügyminisztérium épületének dísztermének szinpadán az újjászervezett Illés-együttest láthatjuk. Szörényi Levente ekkor már megalapította a Fonográf megalakulását, ahová Koncz Zsuzsa is követte.
Az újjáalakult Illésben a névadó Illés Lajos, Jenei Szilveszter, Serfőző Anikó, Papp Tamás, Kiss Ernő Pál, Selmeczi László. A kép központi alakjaként Serfőző Anikót, az együttes újonnan igazolt hölgytagját láthatjuk. Az épületben később a Magyar Kultúra Háza, majd a Magyarság Háza kapott helyett. Ma pedig újra régi pompájában látható.
Noha Radnóti Miklós (1909-1944), a tragikus sorsú magyar költőzseni sosem élt a Várban, azonban sok időt töltött a budai Hegyvidéken és számtalanszor megfordult itt, a Várnegyedben is. A magát következetesen „magyar költőnek” nevező, éppen 80 éve meggyilkolt Radnóti a modern magyar költészet egyik legkiválóbb képviselője volt. Ezennel egy rövid, Január címen megjelent költeményével köszöntjük az új évet.
Kevesen tudják, de Szabó Magda irodalmi pályáját eredetileg „Újholdas” költőként kezdte. Két verseskötete jelent meg, az egyik a 1947-ben Bárány, a másik 1949-ben Vissza az emberig címmel. Ennek elismeréseként és itt a Krisztinavárosban történt vele az is, amikor 1949-ben körülbelül félnapra megkapta a Baumgarten-díjat. Ugyanis még azon a napon, amikor neki ítélték az elismerést - Németh Lászlóval egyetemben - a kommunisták politikai nyomásásra vissza is vonatták azt.
1978-ban éppen ezen a napon, január 6-án vagyis vízkereszt napján szolgáltatta vissza a magyar koronázási jelvényeket az Amerikai Egyesült Államok egykori külügyminisztere, Cyrus Vance (1917-2002) Magyarországnak.